Preliminarioji būsto pirkimo - pardavimo sutartis

Kas yra preliminarioji nekilnojamojo turto pirkimo - pardavimo sutartis ir kodėl būtina ją pasirašyti

3/16/2023

nt-brokeris-kaune
nt-brokeris-kaune

Kokius punktus reikia įtraukti į preliminariąją pirkimo - pardavimo sutartį?

  • Nurodyti tikslius turto duomenis (adresą, unikalų numerį ir kt.) bei sandorio šalių (pirkėjo ir pardavėjo) asmens duomenis;

  • Kainą, atsiskaitymo sąlygas (pilnas atsiskaitymas notarinės sutarties sudarymo metu ar po jos), kas apmokės papildomas su sandoriu susijusias išlaidas (notaro, vertintojo paslaugas ir kt.);

  • Nustatyti laikotarpį, per kurį turi būti sudaroma pagrindinė turto pirkimo - pardavimo sutartis;

  • Jei būstas parduodamas su baldais ir buitine technika, patartina išvardinti juos sutarties priede;

  • Preliminarios sutarties sąlygų neįvykdymas (vengimas sudaryti pagrindinę sutartį, sutarties nutraukimas ar kt.) ir baudos už jį.

Preliminarioji nekilnojamojo turto pirkimo - pardavimo sutartis naudojama pirkėjui pareiškus norą įsigyti turtą ir palikti avansą. Šiame dokumente sutarties šalys (pirkėjas ir pardavėjas) išreiškia valią sudaryti kitą - pagrindinę būsto pirkimo pardavimo sutartį, nustato jos sąlygas, sudarymo terminą, objekto kainą ir kitas aplinkybes. Siekiant išvengti papildomų nesusipratimų ateityje, visas šias aplinkybes reikia numatyti iš anksto, todėl pasirašyti preliminarią sutartį, apsaugančią tiek pirkėjo, tiek pardavėjo teises yra būtina.

Ar galima keisti preliminarios pirkimo - pardavimo sutarties sąlygas po jos sudarymo?

Sutarties sąlygas galima keisti tik bendru rašytiniu abiejų šalių susitarimu. Jei sąlygos keičiamos, būtina pasirašyti sutarties priedą, kuriame būtų aiškiai nurodyta kurie pirminės sutarties punktai koreguojami, ant dokumento turi būti ir pirkėjo, ir pardavėjo parašai. Keisti sąlygas be vienos iš pusių sutikimo negalima.

Prieš sudarant preliminarią sutartį, parduodamo turto dokumentai turi būti patikrinti. Jei paaiškės, kad prieš pasirašant pagrindinę sutartį notaro biure reikia daryti geodezinius matavimus, registruoti statinius ar pan., šie procesai gali užsitęsti ne vieną mėnesį.

Būtina apie tai informuoti pirkėją ir numatyti protingą terminą pagrindinės sutarties sudarymui. Kitu atveju, gali tekti mokėti baudas už preliminarios sutarties sąlygų neįvykdymą laiku.

Atsakomybė už sutarties sąlygų neįvykdymą

Sutarties sąlygų neįvykdymas užtraukia civilinę atsakomybę - viena sutarties šalis gali paduoti kitą į teismą.

Standartiškai, jei pagrindinės pirkimo - pardavimo sutarties nepavyksta sudaryti dėl pirkėjo kaltės - pirkėjas praranda sumokėtą avansą. Jei dėl pardavėjo kaltės - pardavėjas grąžina pirkėjui avansą ir sumoka tokio paties dydžio baudą.

nt-brokeris-kaune
nt-brokeris-kaune
nt-brokeris-kaune
nt-brokeris-kaune

Neturint pakankamai patirties su nekilnojamojo turto pirkimu ar pardavimu, parengti preliminarią sutartį savarankiškai gali tapti nelengva užduotimi.

Jei nesate tikri kaip taisyklingai sudaryti tokį dokumentą, kreipkitės, sudarysiu profesionalią pirkimo - pardavimo sutartį, apsaugančią Jus nuo įvairių rizikų.

Svarstote apie nekilnojamojo turto pardavimą?

Užpildykite lentelę ir gaukite nemokamą NT rinkos kainos vertinimą.

Turite klausimų?

Registruokitės nemokamai konsultacijai.