7 patarimai, norintiems sukurti sėkmę garantuojantį buto skelbimą

Patrauklus parduodamo būsto skelbimas internete - pirmas žingsnis sėkmingo sandorio link.

11/22/20224 min read

Pamažu keičiantis sąlygoms nekilnojamojo turto rinkoje pirkėjams nebereikia čiupti pirmo pasitaikiusio varianto, o pardavėjams tenka gerokai labiau pasistengti, kad jų turtas būtų pastebėtas tarp daugybės pasiūlymų. Esant tokioms aplinkybėms negalima numoti ranka į marketingo svarbą.

Net jei parduodate remontuotinos būklės būstą, skelbime vis tiek turi būti bent kelios kokybiškos ir informatyvios nuotraukos. Tokių pasisakymų, kaip “Taigi čia nėra į ką žiūrėti, viską reikia keisti” ar “Tokio buto nuotraukos tik atgrasys pirkėją” girdžiu kiekvieną dieną ir iš patirties galiu pasakyti, jog ši taktika nepasiteisina. Skelbimas atrodo neinformatyviai, nesimato, kokio remonto reiktų, kad būtų įmanoma bute gyventi, jo išplanavimo, vaizdo pro langus ir kitų niuansų.

Akį traukiančios nuotraukos – raktas į buto pardavimo sėkmę.

Pirkėjas pirmiausiai vertina vaizdinę informaciją, todėl geros kokybės nuotraukos yra labai svarbios. Svarbu, kad jos būtų ne tik estetiškos, bet ir informatyvios. Fotografuodami stenkitės apimti kuo didesnę kambario dalį, kad potencialus pirkėjas galėtų lengvai susidaryti bendrą būsto vaizdą. Nuotrauka, kurioje matomas tik sofos kampas ar durys į koridorių neperteikia jokios informacijos apie parduodamą butą. Stambesniu planu vertėtų nufotografuoti tik išskirtinius interjero elementus.

parduodamas butas
parduodamas butas
kaip parduoti buta greiciau
kaip parduoti buta greiciau

Atkreipkite dėmesį į apšvietimą. Fotografavimui rinkitės šviesią, saulėtą dieną. Kuo daugiau natūralios šviesos pateks į patalpą, tuo kokybiškesnės bus Jūsų nuotraukos. Įjunkite visus namuose esančius šviestuvus - dirbtinis apšvietimas prideda nuotraukoms jaukumo.

Naudokite plataus kampo objektyvą. Profesionalai fotografuodami nekilnojamąjį turtą dažniausiai naudoja plataus kampo objektyvą, kuris į matymo lauką apima beveik visą patalpą. Stenkitės, kad vienoje nuotraukoje matytųsi trys kambario sienos, grindys ir lubos. Naudokite stovą - nereikės jaudintis dėl sudrebėjusios rankos bei susiliejusių nuotraukų. Stenkitės fotoaparatą laikyti horizontaliai (nebent fotografuojate labai siaurą erdvę, kaip koridorius ar WC patalpa).

Nufotografuokite namo išorę ir aplinką. Perkant butą namas ir jo aplinka yra labai svarbi. Tvarkinga laiptinė, uždaras kiemas, įvažiavimas su pakeliamu užtvaru ar prie namo esanti vaikų žaidimų aikštelė neabejotinai yra privalumai, todėl nepamirškite pristatyti jų būsimiems pirkėjams.

Įkelkite buto planą arba 3D vizualizaciją. Vizualizacijos labai pasitarnauja, kai parduodamas butas dar neįrengtas arba jam reikia kapitalinio remonto. Jų pagalba paprasčiau perteikti interjero viziją: galbūt galima sujungti svetainę su virtuve, o gal atvirkščiai - iš vieno didelio kambario padaryti du atskirus miegamuosius. Net jei į skelbimą įkėlėte įrengimo pavyzdį, patariu nuskenuoti ir dabartinį buto planą iš inventorizacinės bylos. Pirkėjams bus aktuali techninė informacija, atvaizduota brėžiniuose.

nt brokeris kaune
nt brokeris kaune

Dažniausios klaidos fotografuojant nekilnojamąjį turtą:

  • Nesutvarkyti namai – nepaklota lova, ant grindų mėtosi vaikų žaislai, virtuvės kriauklėje sukrauti nešvarūs indai ir t.t.

  • Nuotraukose matosi savininkų asmeniniai daiktai: šeimos fotografijos, diplomai ir t.t.;

  • Vonios kambaryje išdėliotos asmeninės higienos priemonės, sukabinti rankšluosčiai;

  • Fotografuojama tamsiu paros metu, spalvos atrodo nenatūraliai;

  • Neįjungiami šviestuvai, esant prasto apšvietimo sąlygoms naudojama blykstė.

Sukurkite kokybišką, išsamų parduodamo būsto aprašymą.

Keldami skelbimą į portalus internete, būtina užpildykite visą techninę informaciją, kurios prašoma šablone: namo statybos metai, bendras plotas, šildymo tipas ir t.t.

Tekstą skelbime rašykite aiškiai ir glaustai, dauguma žmonių ilgų aprašymų tiesiog neskaito. Neišplėskite atskirų paragrafų, vietoj to struktūrizuokite tekstą, kad jį būtų lengviau skaityti. Išskirstykite informaciją į atskirus punktus, vietas, kurias norite pabrėžti galite parašyti didžiosiomis raidėmis.

Jei Jūsų butas tvarkingas ir jam nebūtinas remontas, plačiau aprašykite įrengimą: prieš kiek laiko daryti apdailos darbai, kokios medžiagos naudotos, ar sienos apšiltintos, paminėkite, kokius baldus ruošiatės palikti naujiesiems savininkams. Jei butui reikia kapitalinio remonto, parašykite kaip galima jį įrengti, ar galima keisti išplanavimą, kurios sienos yra kapitalinės, o kurias galima griauti ir t.t.

Aprašykite vietą: kokios maisto prekių parduotuvės, mokymo įstaigos yra netoli namų, ar patogus susisiekimas su kitais miesto rajonais. Galbūt netoli yra miškas, parkas, dviračių takas, o gal gyvenate pačiame miesto centre, arti kultūros renginių ir lankytinų objektų? Paminėkite svarbiausius gyvenimo šioje miesto vietoje privalumus.

nekilnojamojo turto brokeris
nekilnojamojo turto brokeris

Dažniausiai skelbimų aprašymuose pasitaikančios klaidos:

  • Aprašyme naudojamos tokios frazės, kaip “parduodu skubiai”, “galimos derybos” ir pan. Daugiau susidomėjimo dėl to nesulauksite, o jei pirkėjai žinos, jog jus spaudžia laikas, atėjus derybiniam etapui būsite pažeidžiamoje pozicijoje;

  • Aprašymas per trumpas, neinformatyvus;

  • Tekstui trūksta struktūros, pastraipų, nuoseklumo, jį sunku skaityti;

  • Aprašymas parašytas su gramatinėmis klaidomis, be skyrybos ženklų.

Gaukite profesionalią pagalbą

Jei norite sukurti kokybišką ir profesionaliai atrodantį būsto skelbimą, pasiruoškite, jog reikės investuoti ir laiko, ir pinigų. Skelbimo įkėlimas - pirmas iš daugybės žingsnių, kuriuos turėsite padaryti kol galų gale parduosite savo būstą.

Kreipdamiesi į nekilnojamojo turto brokerį, nusimesite šią naštą nuo savo pečių. Mano klientams nereikia rūpintis nei objekto pateikimu rinkoje, nei pardavimui dokumentų tvarkymu, nei apžiūromis su interesantais. Registruotis nemokamai konsultacijai galite paspaudę čia.

Svarstote apie nekilnojamojo turto pardavimą?

Užpildykite lentelę ir gaukite nemokamą NT rinkos kainos vertinimą.

Turite klausimų?

Registruokitės nemokamai konsultacijai.