Kaip išnuomoti butą brangiau?

5 paprasti patarimai, padėsiantys išnuomoti būstą greitai ir už gerą kainą.

11/22/20225 min read

Konkurencija būstų nuomos rinkoje auga, todėl nuomininkams nebereikia griebti to, kas atsirado pasiūloje, jie gali rinktis. Tuo tarpu nuomotojai turi pasistengti, kad jų turtas išliktų patrauklus besikeičiančioje rinkoje.

Ar reikia registruoti buto nuomos sutartį registrų centre?

Buto nuomos sutarties registravimas registrų centre nėra privalomas, neužregistruota sutartis turi tokią pačią juridinę galią. Dažniausiai įregistruoti nuomos sutartį prašo nuomininkai, kurie turi galimybę gauti nuomos kainos dalies kompensaciją iš valstybės, arba svečiai iš užsienio, nes jiems reikia pateikti duomenis apie gyvenamąją vietą migracijos departamentui.

Apsispręskite: trumpalaikė, ar ilgalaikė būsto nuoma?

Lietuvoje labiau paplitusi ilgalaikė būstų nuoma, daugelis apie trumpalaikės nuomos galimybes net nesvarsto. Tačiau verta prisiminti paprastą taisyklę - kuo trumpesnis nuomos laikotarpis, tuo didesnė gali būti paros kaina, todėl nuomojant butą trumpam laikui, galima uždirbti iki trijų kartų daugiau metinių pajamų.

Nepaisant to, trumpalaikė nuoma turi ir minusų - po kiekvienų nuomininkų reikia kruopščiai sutvarkyti patalpas: viską išvalyti, pakeisti patalynę, patikrinti ar visi įrenginiai veikia. Jei darysite tai pats, sugaišite nemažai laiko. Galite samdyti administravimo įmonę, tačiau tada neteksite dalies pelno. Pagrindinis ilgalaikės nuomos privalumas – pastovumas. Išnuomavę butą ilgesniam laikui visada žinosite, kiek kitą mėnesį jis atneš pajamų, nuomininkai patys prižiūrės švarą ir tvarką namuose, Jums nereikės rūpintis smulkiais buities darbais. Kitaip tariant, ilgalaikė nuoma labiau tinkama tiems, kurie neturi (arba nenori skirti) laiko nuolatiniam būsto administravimui.

Atkreipkite dėmesį į sezoniškumą

Nors Lietuvoje būtų nuomos rinka aktyvi didžiąją metų dalį, laikotarpis nuo liepos pabaigos iki rugsėjo pradžios laikomas “nuomos sezonu” .

Į didžiuosius miestus plūstant studentams, nuomojamų būstų pasiūla juose smarkiai sumažėja. Maža pasiūla reiškia, kad butą išnuomoti yra daug lengviau ir galima už jį gauti didesnę nuomos kainą.

Atvirkštinis procesas prasideda vėlyvą rudenį ir tęsiasi iki pavasario - paklausa gerokai mažesnė, būtų rinkoje daugėja ir dauguma savininkų šiuo laikotarpiu yra linkę sumažinti kainas, kad nereikėtų patiems mokėti mokesčių už šildymą.

Žinoma, jei Jūsų butas ištuštėjo žiemos viduryje, visiškai neapsimoka pusę metų jo laikyti tuščio ir laukti geresnių laikų. Tačiau, jei planuojate remontą, galite numatyti palankiausią laiką darbų užbaigimui ir pataikyti į geriausią sezoną būsto nuomai. Taip pat, norint apsisaugoti nuo nuomininkų išsikraustymo nepalankiu metu, visada klientams rekomenduoju juos įpareigoti sudarant terminuotas nuomos sutartis.

Ar reikia suremontuoti būstą prieš nuomojant?

Konkurencinę kovą beveik visada laimi estetiškai patrauklus būsto vaizdas. Prieš pradedant ieškoti naujų nuomininkų, labai svarbu objektyviai įvertinti esamą buto būklę.

  • Kada paskutinį kartą darytas remontas?

  • Ar yra reikalingiausia buitinė technika (šaldytuvas, skalbimo mašina, viryklė, orkaitė)?

  • Kada pirkti baldai? Ar jie nėra morališkai pasenę?

Pagerinti buto estetinį vaizdą galima ir neišleidžiant tūkstančių kapitaliniam remontui - užtenka nebrangių atnaujinimo sprendimų: perdažytos sienos bei lubos suteikia švaros bei jaukumo įspūdį, o atnaujinus namų tekstilę (užuolaidas, kilimus, pagalvėlių užvalkalus) vaizdas taps daug jaukesnis.

Pasirūpinkite geru pirmuoju įspūdžiu apžiūros metu

Potencialiam nuomininkui atėjus į būsto apžiūrą namai turi spindėti švara. Pirmajam įspūdžiui susiformuoti užtenka vos kelių sekundžių, todėl jei pirmas dalykas, kurį išvys potencialus nuomininkas įžengęs į butą yra netvarka ir dulkės, kiti argumentai gali nepadėti.

Generalinį buto valymą atlikti reikia dar prieš pradedant nuomininkų paiešką. Neužteks išvalyti grindis ir nušluostyti dulkes nuo palangių. Būtina išvalyti langus, kad į namus patektų daugiau šviesos, išplauti užuolaidas bei minkštų baldų užvalkalus, buitinę techniką (šaldytuvą, orkaitę) išvalyti iš vidaus.

Išnaudokite visas reklamos galimybes

Praėjo laikai, kai užtekdavo į vietinį laikraštį įdėti skelbimą su tekstu “nuomoju butą” ir prie Jūsų durų jau stovėdavo eilė. Šiais laikais pasiūla yra pakankamai didelė, todėl jei norite sėkmingai išnuomoti butą, Jūsų skelbimas turi išsiskirti iš kitų.

Pirmas dalykas, patraukiantis žmonių dėmesį dar prieš atsidarant skelbimą - nuotraukos.

Jos turi būti ne tik kokybiškos, estetiškos, bet ir informatyvios. Pasirūpinkite, kad jose būtų matomas patalpų išplanavimas. Nekilnojamojo turto fotografavimui patartina naudoti plataus kampo objektyvą.

Jei nujaučiate, kad kokybiškų nuotraukų savarankiškai padaryti nepavyks, pasamdykite fotografą.

Parenkite glaustą, tačiau informatyvų skelbimo aprašymą. Išvardinkite svarbiausius buto privalumus atsižvelgdami į tai, koks tikėtina bus Jūsų potencialus nuomininkas (studentas, šeima su vaikais, jauna pora ir pan.). Aprašymo tekstą rašykite taisyklingai, naudodami lietuviškas raides.

Jei norite pasiekti geriausią rezultatą, įkelkite skelbimą bent į kelis populiariausius portalus internete bei socialinius tinklus. Negailėkite pinigų reklamai – brangiausi skelbimų portalai yra populiariausi, todėl jei įdėsite tik į nemokamus puslapius, daug skambučių nesulauksite. Išnaudokite visas turimas priemones – kuo daugiau žmonių susidomės butu, tuo brangiau jį išnuomosite.

Pasirūpinkite profesionalia buto nuomos sutartimi

Nekilnojamojo turto nuoma susijusi su didele finansine rizika, todėl pasirūpinti profesionalia buto nuomos sutartimi yra būtina.

Sutartyje turėtų būti numatyta:

  • nuomos ir komunalinių mokesčių mokėjimo tvarka;

  • nuomos terminas;

  • atsakomybė už padarytą žalą patalpoms ar įrengimams;

  • atsakomybė už sutarties nutraukimą anksčiau numatyto termino.

Kuo detaliau sutartyje bus aprašytos įvairiausios įmanomos situacijos, tuo lengviau bus spręsti ginčą tarpusavyje ar prireikus išsireikalauti žalos atlyginimo teisiniu keliu.

verslo liudijimas buto nuomai
verslo liudijimas buto nuomai
kaip isnuomoti buta
kaip isnuomoti buta
mokesciai uz buto nuoma
mokesciai uz buto nuoma
Kokius mokesčius reikia mokėti išnuomavus butą?

Mokesčius už buto nuomos pajamas galite sumokėti dviem būdais:

  • Metinėje pajamų deklaracijoje nurodyti, kokias pajamas gavote ir sumokėti 15 % nuo faktinių pajamų;

  • Pirkti verslo liudijimą ir mokesčius susimokėti iš karto.

Verslo liudijimo gyvenamųjų patalpų nuomos veiklai kainos skiriasi nuo savivaldybės, kurioje ji vykdoma. Pasitikrinti, kiek reikėtų mokėti Jums galite VMI puslapyje.

isnuomojamas butas
isnuomojamas butas
Klauskite specialisto patarimo

Jei kyla klausimų dėl sutarties sudarymo, nuomininkų atrankos ar tiesiog įdomu kodėl Jūsų skelbimas internete nesulaukia didelio susidomėjimo - pasitarkite su nekilnojamojo turto brokeriu.

Profesionalas supažindins jus su situaciją rinkoje ir patars kaip iš šio sandorio gauti maksimalią naudą.

Patirtis rodo, kad itin didelę galią priimant lemiamą sprendimą nuomininkams turi netvarkingas sanitarinis mazgas (vonia ir WC) bei virtuvė, tad tikrai “neprašausite” investavę į šių erdvių atnaujinimą. Suskilusios plytelės, rūdys bei pelėsiai kampuose gali atgrasyti net ir palankiai nusiteikusį interesantą.

Kurdami interjerą nuomojamam butui išlaikykite neutralias, pastelines spalvas, rinkinės minimalizmą. Tokie interjerai išlieka madingi kur kas ilgiau, negu atspindintys kažkurio konkretaus laikotarpio tendencijas, prie jų lengviau derinti baldus ir aksesuarus.

Itin svarbu nuomojamame bute nepalikti savo asmeninių daiktų - nuotraukos, paveikslai, knygos ir t.t., tikėtina, trukdys kurti nuomininkui savitą namų aplinką.

Nepamirškite, kad investuoti į būsto atnaujinimus verta ne tik dėl didesnės nuomos kainos. Tvarkingas būstas aukštesne kaina dažnai tampa patikimesnio nuomininko garantu.

Svarstote išnuomoti savo būstą?

Užpildykite lentelę ir gaukite nemokamą nuomos rinkos kainos vertinimą.

Turite klausimų?

Registruokitės nemokamai konsultacijai.